Rozbíhá se stavba chodníku k ekoparku ve Valašských Kloboukách

15.07.2020 12:54

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V nadcházejícím týdnu začnou v Cyrilometodějské ulici stavební práce na rekonstrukci starého chodníku a zbudování jeho navazující části.
„Právě nový úsek, který pěší bezpečně přivede až k odbočce do ekoparku Trhovisko, bude vznikat nejdříve. Řidiči by měli na hlavní silnici počítat s dopravním omezením, místem stavby se bude projíždět sníženou rychlostí 30 km/h. Práce budou postupovat po jednotlivých blocích a trvat budou zhruba tři měsíce,“ uvedla tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

„Výstavbou bezbariérové trasy pro pěší zpřístupníme klidovou zónu valašskoklobouckého ekoparku, která je ideální k procházkám, relaxaci v příjemném prostředí, posezení u táboráku či dětským hrám. Dosud bylo chodcům Trhovisko složitě přístupné, ale teď sem budou moci častěji zamířit rodiny s dětmi, maminky s kočárky, osoby se ztíženým pohybem i široká veřejnost,“  informovala Eliška Olšáková, starostka města. Zároveň poděkovala řidičům za shovívavost s dopravními omezeními, která budou stavbu provázet.

Nově vznikající úsek chodníku bude mít délku 210 metrů, rekonstruovaná původní část měří 170 metrů. Celkové náklady dosáhnou 1,7 milionu korun a 85 % z uznatelných nákladů pokryje dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Valašské Klobouky