Rok 2018 přilákal do muzea rekordní počet návštěvníků

06.01.2019 11:45

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Na začátku roku bývá dobrým zvykem bilancovat a hodnotit uplynulý rok. Nejinak je tomu i ve Valašském muzeu v přírodě. „V roce 2018 navštívilo naše muzeum rekordních 353 292 návštěvníků.  Jedná se o největší návštěvnost za posledních šestnáct let,“ uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

„V uplynulé sezóně jsme se po celý rok snažili zacílit na dětského návštěvníka, pro kterého jsme připravili řadu zajímavých pořadů, výstavu o hračkách a otevřeli nový dětský dvorek v Dřevěném městečku. Po celý rok jsme realizovali pestrou škálu programů, jichž se zúčastnila řada známých interpretů. Návštěvnicky nejúspěšnější byly pořady Velikonoce na Valašsku, Vánoční jarmark a Starodávný jarmark,“ dodala tisková mluvčí muzea Pavlína Polášková.

„Rád bych poděkoval všem pracovníkům muzea, účinkujícím a řemeslníkům, kteří každý svým dílem přispěli k atraktivitě Valašského muzea v uplynulém roce.  Můj dík za spolupráci patří zároveň městu Rožnov p. R. a celému regionu. V neposlední řadě děkuji Ministerstvu kultury ČR za poskytnutou podporu. Jsem rád, že nehmotné kulturní dědictví můžeme prezentovat stále se zvyšujícímu počtu návštěvníků a naplňovat tím poslání našeho muzea,“ sdělil Jindřich Ondruš.

Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv KNZ