Rok 2018 byl výjimečný, shodli se bojovníci za svobodu

16.01.2019 08:16

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Výroční členská schůze Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Valašské Meziříčí se uskutečnila ve středu 16. ledna v místním Kulturním zařízení. „Kromě předsedy ČSBS Jaroslava Vodičky se akce zúčastnilo také vedení valašskomeziříčské radnice,“ informoval tikový mluvčí meziříčské radnice. Lukáš Martinek.

Jak uvedl předseda oblastní valašskomeziříčské organizace Alois Martinek, loňský „osmičkový“ rok byl bohatý na nejrůznější výročí České republiky, resp. Československa. ČSBS Valašské Meziříčí byl velmi aktivní v jejich připomínání. Svaz se podílel na organizaci více než tří desítek akcí, ať už šlo o pietní události, přednášky, besedy, konference nebo workshopy.

„Moc si vážím času, který do organizace akcí vkládáte. Díky tomu měla vzpomínka na stoleté výročí vzniku Československa výbornou úroveň,“ sdělil starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek.
„Příští týden budeme schvalovat rozpočet města pro tento rok. Opět je v něm zcela logicky vyčleněna částka 300 tisíc korun, která bude, jak pevně věřím, opět směrována k vašim činnostem naplánovaným v letošním roce,“ doplnil starosta.

ČSBS je dobrovolné, nestranické a nezávislé občanské sdružení, které sdružuje účastníky národního boje za osvobození ve druhé světové válce, jakož i jejich rodinné příslušníky a pozůstalé po nich počínaje 15. rokem jejich věku. Oblastní organizace ve Valašském Meziříčí má 101 členů.

Foto: www.valasskemezirici.cz