Řidič nedokázal vyjet z parkoviště, v krvi měl přes tři promile alkoholu

17.04.2019 15:59

ZLÍN - Přemíra vypitého alkoholu byla hlavní příčinou, že v neděli 14. dubna před třiadvacátou hodinou řidič vozidla značky Jaguar nebyl schopen vyjet z parkoviště a opakovaně autem vrážel do kovového oplocení stromu před univerzitou v centru Zlína. Událost se obešla bez zranění.
Jeho počínání neuniklo policistům z pohotovostního a eskortního oddělení, kteří záhy vytušili, co je příčinou tohoto neobvyklého způsobu jízdy a proto zastavili vedle řidiče, aby ho zkontrolovali.

„Podle dokladů, které jim předložil, zjistili, že se jedná o třiapadesátiletého muže ze Zlína. Na dotaz, zda před jízdou požil alkohol, odpověděl, že ano. Téměř nesplnitelným úkolem však pro něj byla dechová zkouška. I když mu policisté trpělivě několikrát opakovali správný postup, stále se mu nedařilo do přístroje fouknout,“ uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.
Po několika minutách se policistům konečně podařilo opilému řidiči vysvětlit správný způsob a po úspěšném provedení dechové zkoušky měli jasno.
„Přístroj ukázal hodnotu 3,22 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška potvrdila hodnotu 3,11 alkoholu. Muž policistům vysvětlil, že se snažil z parkoviště vyjet, ale nedařilo se mu zařadit zpátečku, proto opakovaně najížděl do stromu,“ sdělila mluvčí.

Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a požádali o spolupráci strážníky městské policie, kteří na vozidlo umístili tzv. botičku, aby opilému řidiči zabránili v odjezdu.

„Za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí recidivistovi, který byl v minulosti už šestkrát soudně trestaný, až tříletý pobyt za mřížemi. Dopravní nehodu šetří dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty,“ uzavřela Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer

Foto: Policie ČR