Rickard Palmberg si hledá nové působiště

25.10.2019 16:45

ZLÍN - Švédský útočník Rickard Palmberg po neúspěšném vstupu hokejového Zlína do nové extraligové soutěže dostal od klubu souhlas s hledáním nového působiště. „Vedení klubu již nepočítá s tím, že naskočí do extraligových bojů ve zlínském dresu,“ informoval tiskový mluvčí klubu Roman Ordelt.

„Společně s jeho hráčským agentem sháníme pro Rickarda jiné působiště. Jeho angažmá ve Zlíně se nepodařilo, což neznamená, že to není dobrý hokejista. To jistě prokáže v dalším působišti,“ dodal generální manažer týmu PSG Berani Zlín Martin Hosták. 

Rickard Palmberg (narozen 31. března 1989) hrál většinu kariéry v nižších soutěžích ve Švédsku, ve druhé nejvyšší lize Allsvenskan nastupoval v týmech HC Vita Hästen, Södertälje SK. V soutěži Divize 1 hrál za Mjölby, Skövde, Mariestad BolS a Nybro Vikings. V uplynulém ročníku působil v nejvyšší lize Svenska hockeyligan (SHL), kde v dresu Timra IK odehrál celkem 53 utkání a získal 35 kanadských bodů za 11 gólů a 24 asistencí. Ve zlínském dresu si připsal dva kanadské body za jeden gól a asistenci v jedenácti zápasech. 

Vlastimil Langer

Foto: www.hokej.zlin.cz