Relaxační zahrada v Hulíně se slavnostně otevře v úterý 9. června

07.06.2020 07:50

HULÍN – Relaxační zahrada za knihovnou v Hulíně se oficiálně otevře v úterý 9. června ve 14 hodin za přítomnosti starosty města Romana Hozy a organizací, které budou nově zbudované atraktivní místo využívat v rámci svých činností.
„Dřívějšímu slavnostnímu otevření Relaxační zahrady, která už slouží několik týdnů veřejnosti, dosud bránila opatření přijatá v rámci boje proti šíření koronaviru?“ uvedl Zdeněk Dvořák z hulínské radnice.
„Nicméně život se postupně vrací k normálu, a proto můžeme společně popřát Relaxační zahradě co nejvíce spokojených návštěvníků. Zároveň můžeme také poděkovat těm, kteří se o její vybudování zasloužili,“ prohlásil Roman Hoza, který doufá, že pozvání k návštěvě Relaxační zahrady přijme co nejvíce obyvatel Hulína.
Relaxační zahrada vznikla na dlouho neudržované a nevyužívané ploše bývalé školní zahrady. Nyní nabízí možnosti pro aktivní i pasivní odpočinek. Na ploše jsou instalované různé herní prvky i místa pro oddech třeba s knihou nebo časopisem. Trávník je vybaven automatickým zavlažovacím systémem, vysázeny jsou květiny.
„Realizace Relaxační zahrady vyšla na cca 1,5 milionu korun, náklady uhradilo ze svého rozpočtu město Hulín. Zahrada nám umožňuje pořádat řadu akcí venku, což rozšiřuje naše možnosti. Zároveň je krásným místem pro trávení volného času, ať už pro jednotlivce, tak pro skupiny či rodiny s dětmi,“ nepochybuje Jarmila Zakravačová, ředitelka Městského kulturního centra a vedoucí Městské knihovny v Hulíně.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Hulín