Rekonstrukce uzavře nadjezd na Bobrkách, město zajistí kyvadlovou autobusovou linku

07.07.2020 09:38

VSETÍN - Rekonstrukce tzv. staré cesty na Bobrkách si vyžádá vyžádají zhruba rok a čtvrt trvající kompletní uzávěru komunikace v tomto místě a tím vyvolané objížďky. Dojde i ke změně v organizaci městské hromadné dopravy (MHD) a příměstské autobusové dopravy. Investorem akce je Ředitelství silnic Zlínského kraje.

„Rekonstrukce bude probíhat v úseku dlouhém 375 metrů, jehož součástí je i železniční nadjezd. Potrvá až do října 2021. Po tuto dobu bude veškerá doprava svedena na objízdné trasy, vedoucí z velké části přes centrum města,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

Významných změn se dočká organizace autobusové dopravy. „V rámci MHD jsou Bobrky a dále pak místní část Semetín obsluhovány spoji linky číslo 3, které ale po dobu uzavírky budou vynechávat všechny zastávky v úseku Trávníky – škola až po Vsetín – Bobrky. Z Dolního náměstí tedy autobusy se na obvyklou trasu napojí až na zastávce Bobrky – autoservis. Stejnou trasu využijí i v opačném směru.

„Jen zde musím upozornit, že zastávka Bobrky – autoservis bude pro cestující mířící na Vsetín přemístěna na obslužnou komunikaci do míst před odbočkou k čerpací stanici Bobrky,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že uvedené změny se dotknou i spojů příměstské autobusové dopravy.

„Pokud jde o zastávky, které po dobu uzavírky budou autobusy linky číslo 3 MHD a příměstské dopravy oproti normálnímu stavu vynechávat, ty obslouží speciálně zřízená dočasná linka číslo 800. Spoje na ní budou kyvadlově pendlovat od autobusového nádraží, přes Dolní náměstí až na Bobrky a poté zpět,“ doplnil starosta.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Vsetín