Rekonstrukce ulice Díly VI přinese nový povrch i bezpečnou cyklostezku

03.07.2019 09:16

ZLÍN – Stavební práce v ulici Díly VI začnou v pondělí 8. července. „Kompletní přestavbou projde celá ulice. Kostkový povrch nahradí asfaltobeton, podél vozovky bude oboustranně opraven chodník pro pěší a na východní straně povede trasa cyklostezky. Součástí stavby je i oprava přechodu pro chodce v dolní části ulice a také její nové nasvětlení,“ informoval Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínského magistrátu.

„Důvodem této již dříve zvažované rekonstrukce je především velmi špatný stav povrchu komunikace. Kromě výměny povrchu bude komunikace rozšířena také o cyklostezku. To přispěje nejen ke zvýšení bezpečnosti cyklistů, ale i ke zvýšení plynulosti dopravy,“ uvedl radní pro oblast dopravy Michal Čížek.  

Rekonstrukce s sebou přinese také dopravní omezení. Komunikace bude po celou dobu obousměrně uzavřena. Průjezd ulicí Díly VI bude povolen pouze vozidlům MHD a IZS. Pro vozidla rezidentů a zásobování bude umožněn jednostranný vjezd i výjezd z třídy Tomáše Bati, a to pouze k zástavbě domu s obchody na tř. Tomáše Bati.

Dokončení stavebních prací proběhne nejpozději do konce letošního roku.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv KNZ