Rekonstrukce plochy kvítkovického hřbitova je dokončena

24.10.2020 07:06

OTROKOVICE - Návštěvníci hřbitova v Kvítkovicích mohou vstupovat do areálu po nové centrální ploše. Rekonstrukce  se podařila dokončit do doby, kdy pozůstalí upravují hroby před blížícím se svátkem zesnulých.

„Zrekonstruována byla plocha hřbitova od hlavní brány ke smuteční síni. Původní uspořádání se středovým travnatým pásem a veřejným osvětlením bylo zachováno a zrekonstruováno,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.
„Asfaltová plocha byla nahrazena betonovou dlažbou, travnatý pás štěrkovým trvalkovým záhonem, kde jsou vloženy betonové lichoběžníkové segmenty Zcela nové jsou sloupy a svítidla veřejného osvětlení. V návaznosti na betonové segmenty jsou na okraji trvalkového záhonu osazeny designové lavičky. Prostor mezi dlažbou a hroby je vyplněn kamennou drtí,“ popsala detailně novinky Alena Lacigová z odboru rozvoje města. Vysvětlila takké, že nový povrch je z důvodů vyloučení sedání dlažby pokryt pískem, ale příští týden bude povrch zameten. Toto ošetření je u nových dlažeb běžné.

Pro odvod vody byl vybudován drenážní systém, který ústí do vsakovací jímky s přepadem do kanalizace. Následně bude upraven prostor před hřbitovem, kde budou nové chodníky a navýší se počet parkovacích míst. Upravena bude i zastávka MHD.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Otrokovice