Rekonstrukce komunikace za 51 milionů začne v druhé polovině července 2020

29.06.2020 13:38

ROŽNOV POD RADHHOŠTĚM - Ředitelství silnic a dálnic začne rekonstruovat komunikaci I/35 od pondělí 20. července.
„Jedná se o rozsáhlou opravu hlavního silničního tahu mezi světelnou křižovatkou u Janíka až po křižovatku u Eroplánu. Celá rekonstrukce bude rozdělena do několika úseků, ve kterých bude provoz omezen do jednoho pruhu. Dokončení opravy je naplánováno na začátek letních měsíců v příštím roce včetně přestávky v zimním období,“ informovala tisková mluvčí rožnovské radnice Patra Graclíková.

V roce 2009 byla komunikace opravována, během těchto 11 let však vzniklo poškození především kvůli silnému provozu těžkých kamionů a špatnému podloží vozovky. V plánu je bagrování do hloubky až 1,5 metru a položení pevnějších a kvalitnějších podkladových vrstev. Kompletní opravu financuje stát a celková částka přesahuje 50 milionů korun.
„Kamiony budu mít v době opravy do Rožnova vjezd zakázán, to byla jedna z našich podmínek. Počítáme s částečnou uzávěrou a řízeným provozem semafory v opravovaných úsecích. V době špiček bude provoz řízen tzv. praporčíky, tak aby lidská síla řídila automobily dle aktuálních potřeb,“ řekl starosta města Radim Holiš.
Kamionová doprava bude odkláněna mimo Rožnov přes Frenštát, Veřovice a Hodslavice do Valašského Meziříčí. „Během rekonstrukce proběhne výstavba semaforu u knihovny, tak aby zde po ukončení oprav byl provoz bezpečnější a plynulejší. Novinkou bude signalizace čekající doby pro chodce“ dodal starosta Radim Holiš.
V Rožnově již proběhla koordinace oprav komunikací tak, aby menší lokální opravy na sítích byly před rekonstrukcí hlavního tahu hotové. Cílem je připravenost a průjezdnost bočních cest pro případné výjezdy řidičů z města.
Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Rožnov pod Radhoštěm

Ilustrační foto: Archiv KNZ