Rekonstrukce Jídelny Libušín je u konce, muzeum nyní hledá nájemce

13.05.2020 07:08

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Po šesti letech končí rekonstrukce vyhořelé Jídelny Libušín na Pustevnách. Národní muzeum v přírodě, které tento objekt společně se sousedním hotelem Maměnka provozuje, nyní hledá nájemce obou objektů.

„V druhé polovině července by se podle předpokladů po šestileté rekonstrukci měla pro veřejnost otevřít Jídelna Libušín na Pustevnách. Národní muzeum v přírodě aktuálně vyhlásilo veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na nájem objektů Libušín a Maměnka,“ informoval dnes tiskový mluvčí Národního muzea v přírodě Tomáš Gross.
„Předmětem výběrového řízení je uzavření smlouvy o nájmu prostor sloužících k podnikání objektu Maměnky a objektu Libušína v katastrálním území Prostřední Bečva a to k provozování hostinské činnosti v případě Jídelny Libušín a ubytovacích služeb u hotelu Maměnka,“ uvedl generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš.  
„Písemné nabídky mohou zájemci předkládat nejpozději do 20. května s tím, že jsme umožnili také prohlídku objektů v místě a to ve čtvrtek 14. května od 12,00. Veškeré informace k vyhlášené soutěži jsou k dispozici na webu Národního muzea v přírodě na adrese www.nmvp.cz (zde),“ uzavřel ředitel Ondruš.
Vlastimil Langer

Zdroj: Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Libušín před dokončením rekonstrukce v toce 2019. Foto: NMP, p. o.