Řeka Morava dosáhla druhého stupně povodňové aktivity, vylití z břehů ale nehrozí

14.10.2020 15:31

KROMĚŘÍŽ - Hladina řeky Moravy v Kroměříži dosáhla vlivem vytrvalých dešťů druhého stupně povodňové aktivity, vylití z břehů ale nehrozí.
„Učinili jsme nezbytná opatření. Pracovníci společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž zkontrolovali klapky na kanalizaci, vyčistili je a prověřili jejich funkčnost. Zkontrolovali také čerpací stanice na kanalizační síti, které čerpají dešťovou vodu do Moravy,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Hladina řeky stoupla od dnešní jedné hodiny ranní asi o jeden metr. V jedenáct hodin tak dosahovala podle údajů Povodí Moravy 517 centimetrů, aktuální situaci lze sledovat zde: https://www.pmo.cz/portal/sap/cz/index.htm.

„První stupeň povodňové aktivity se na řece Moravě v Kroměříži vyhlašuje po dosažení 400 centimetrů, druhý při 500 a třetí, který znamená stav ohrožení, po dosažení 600 centimetrů,“ upřesnil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.

Podle tajemníka povodňové komise města Petra Vodáka ale předpovědi signalizují, že třetího stupně povodňové aktivity řeka nedosáhne. „Pozitivní je, že na horách neprší, ale sněží, takže srážky se díky tání do vodních toků dostanou později. Krizový štáb nicméně situaci sleduje a přijímá preventivní opatření,“ dodal Vodák.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Kroměříž