Registrace Vybarveného běhu je v plném proudu

02.01.2020 18:58

KROMĚŘÍŽ - Pořadatel Vybarveného běhu, město Kroměříž, zve v letošním roce účastníky na trať centrem Kroměříže již popáté. „Klání určené pro sportovce i tělovýchovně nenadané si klade za cíl přitáhnout k aktivnímu pohybu i ty, kteří se mu trvale a tvrdošíjně vyhýbají,“ uvedl starosta Kroměříže Jaroslav Němec. Vybarvený běh není závodem a nejde tu o čas ani pořadí, ale o zábavu a barvy. Přesto - nebo možná právě proto - počet startujících rok od roku stoupá. Letošní ročník se koná 13. června a bude mít obdobnou trať i program jako v letech předchozích. Podrobné pokyny a aktivní registrační formulář najdou zájemci na www.vybarvenybeh.cz.  Připravený je jak dopolední běh s využitím práškových holly barev, tak i čtyři odpolední a večerní koncerty více či méně známých zpěváků a kapel, zábava pro malé i velké návštěvníky, workshopy, taneční vystoupení, stánky s občerstvením…

Vybarvený běh Kroměříž vznikl v roce 2016 jako součást letní turistické sezony zaměřené na „výtvarno“ s podtitulem V barvách, světle, umění. Trasa ulicemi města měří zhruba 4,5 kilometru, běžci na pěti barevných zónách probíhají záplavou práškových barev a čelí nejrůznějším nástrahám v podobě proudů vody, záplavy bublin či překážek z nafouknutých balonků.

Zájemci o aktivní účast by si měli s registrací pospíšit, aby měli zajištěné místo na startu i výhodnou cenu startovacího balíčku,“ poznamenala Marcela Nehodová z radničního odboru kultury a cestovního ruchu.

 

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: MěÚ Kroměříž, Šárka Kučerová