Regiontour 2019: Valaši prezentovali cyklotrasy, krásnou přírodu i gastronomii

23.01.2019 07:34

BRNO/VSETÍN - Valašské dobroty, jako jsou frgály, střelenský chleba, škvarky, uzené a slivovice mohli ochutnat návštěvníci ve společné expozici Východní Morava na Mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2019, který se konal od čtvrtka 17. do neděle 20. ledna na Brněnském výstavišti v pavilonu P.

„Kromě dobrot se mohli návštěvníci seznámit i s nabídkou Bike arény Vsetín, zajímavými trasami 29. ročníku Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku, s expozicemi vsetínského zámku nebo běžeckými trasami,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Alexandra

Buršíková.

„Společná expozice nabídla nejen výjimečnou valašskou gastronomii, ale také návštěvníkům prezentovala ubytovací možnosti a volnočasové aktivity, které na Vsetíně nabízíme. Například tipy na cykloturistiku, kvalitní běžecké trasy, ochutnávku piva a samozřejmě i valašský všelék – slivovici,“ představil nabídku vsetínského stánků místostarosta Pavel Bartoň s tím, že Vsetín prezentoval Valašsko jako zajímavé a bezpečné místo pro letní či zimní dovolenou.

Z tiskových materiálů byly pro zájemce k dispozici naučné stezky okolím Vsetína, mapa trailů v Bike aréně Vsetín, průvodce do kapsy, a také tipy pro zábavu, sport i děti či velmi oblíbené tipy na čtyři dny a dva dny na Vsetíně. „Okolí Vsetína nabízí velké množství cyklistických okruhů pro horská kola s tipy na památky, přírodní zajímavosti a další kulturní a sportovní vyžití nebo také cyklotrasy vedoucí přes Vsetínské Beskydy,“ uvedl Pavel Bartoň.

Východní Moravu na veletrhu zastupovaly čtyři pulty, které byly rozděleny po destinacích: Kroměřížsko se představilo pod mottem Co vidět, Valašsko mělo v názvu program Kam vyrazit, Slovácko nabídlo možnosti Co zažít a Luhačovicko a Zlínsko vystoupilo s programem Co vyzkoušet.

„Novinkou letošního ročníku veletrhu byla nová frgálová manufaktura, kde si účastníci mohli vyzkoušet pečení frgálů a poté si je vychutnat,“ doplnila referentka cestovního ruchu vsetínské radnice Helena Volková.

Foto: www.mestovsetin.cz