Ředitelství silnic a dálnic chystá opravy silnice v Hulínské a Kaplanově ulici

29.07.2018 10:56

KROMĚŘÍŽ - Řidiči musí v následujících měsících počítat s dopravními komplikacemi na vjezdu do Kroměříže ve směru od Hulína. „Ředitelství silnic a dálnic ČR totiž bude v termínu od 30. července do 15. října letošního roku opravovat povrch silnice v ulicích Hulínská a Kaplanova. Provoz zde bude zachován obousměrně jen v jednom pruhu, objízdná trasa stanovena nebyla,“ informoval tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.
Oprava se týká úseku, který začíná v Hulínské ulici u světelné křižovatky s napojením na dálnici D1, pokračuje po křižovatku u benzínky OMW a pak dále v Kaplanově ulici. Stavbaři plánují frézování stávajícího povrchu komunikace, pokládku nových vrstev a opravu silničních vpustí. Práce začnou od křižovatky s dálničním napojením a budou pokračovat postupně ve čtyřech etapách směrem do Kroměříže.
Obousměrný provoz bude zachován po celou dobu stavby, dopravu budou převážně řídit mobilní semafory. „V některých etapách bude uzavřena přilehlá místní komunikace Čelakovského, Bílanská ulice bude průjezdná jen v jednom směru. Stavba si vyžádá i omezení pro chodce, v některých etapách bude uzavřen přechod pro chodce v Hulínské ulici, v další pak přechody v Kaplanově ulici. Při pokládce nového povrchu bude na nezbytně nutnou dobu mimo provoz autobusová zastávka Kaplanova, Plastika,“ upřesnil mluvčí.
Jelikož se nejedná o investici města, bližší informace lze získat u investora, kterým je Ředitelství silnic a dálnic ČR. Vyhláška, která stanovuje přechodné úpravy provozu na této komunikaci, je k nahlédnutí na webu krajského úřadu: https://www.kr-zlinsky.cz/data/clanek/13248/dokumenty/oop.pdf.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: www.mesto-km.cz