Ředitel školy prohrál svěřené peníze v kasinu

07.05.2019 15:55

KROMĚŘÍŽ – Přes 400 tisíc korun prohrál v druhé polovině loňského roku ředitel základní a mateřské školy na Kroměřížsku v kasinu. Jenomže tyto peníze patřily škole, zaměstnancům a byly v nich i příspěvky žáků na školu v přírodě a plavání.

„Čtyřiapadesátiletého muže obvinila komisařka Oddělení hospodářské kriminality v Kroměříži z trestného činu zpronevěry. Nyní mu hrozí až pětileté vězení nebo peněžitý trest,“ informovala dnes mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová.  

Obviněný prostřednictvím svěřené platební karty provedl bezmála tři desítky výběrů z bankovních účtů školy sloužících pro účely fondu kulturních a sociálních potřeb a získal tak více jak 364 tisíc korun.
„Ředitel od žáků školy přijal 57 tisíc korun na úhradu školy v přírodě, přičemž si z této částky ponechal bezmála 49 tisíc a z 12 tisíc korun určených na plavání si vzal tisíc korun. Kromě toho si ponechal i necelých patnáct set korun na stravné od zaměstnanců školy. Veškeré peníze potom prohrál v kasinu nebo použil pro vlastní potřebu,“ upřesnila policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ