Ředitel Městského divadla Petr Michálek kandiduje na senátora

03.06.2020 13:24

ZLÍN – Kandidaturu na senátora v podzimních volbách v barvách STAN oznámil ředitel Městského divadla ve Zlíně Petr Michálek. Kandidovat bude ve volebním obvodu 78 Zlínsko, kam patří i okolí Valašských Klobouk a Horní Lidče.
„Nechci být klasickým senátorem a tak není klasická ani moje kampaň. Vadí mi, jak se někteří politici snaží přesvědčit veřejnost o tom, že nás spasí jen ti, co mají superschopnosti. Já na tohle nevěřím. A protože nejlepší obrana je útok, dělám si z nich (a ze sebe) legraci,“ sdělil Petr Michálek.
Kandidát na senátora také prozradil, jak se na tuto funkci dívá. „Není přece možné pořád dokola mluvit jen o pojistce demokracie a potom se divit, proč do senátu volí tak mizivé procento občanů. Než jsem se rozhodl kandidovat, mluvil jsem s více jak dvaceti starosty z našeho obvodu. Oni totiž moc dobře vědí, co potřebují, Konkrétní věci, žádné řeči. A já jim v tom jako nový senátor chci pomoci. Proto nabízím nový koncept, který přímo navazuje na mou práci v divadle: aktivní řešení konkrétních problémů našeho regionu,“ vysvětlil Petr Michálek.
Třiačtyřicetiletý kandidát na senátora Petr Michálek je ženatý a má čtyři děti. V Městském divadle Zlín řediteluje už deset let, napsal několik divadelních her, od roku 2018 je zastupitelem města Zlína.

Vlastimil Langer

Zdroj: Aleš Durďák, krajský tajemník STAN Zlínský kraj

Foto: Archiv KNZ