Ředitel divadla Petr Michálek by rád přivítal diváky ještě v této sezóně

12.05.2020 09:01

ZLÍN - Jubilejní 25. ročník mezinárodního festivalu Setkání Stretnutie měl začít v pondělí 11. května. Místo toho, aby se chystala scéna pro herecké bardy Milana Lasicu a Bolka Polívku s jejich představením Klíště, je na jevišti Velkého sálu pusto a prázdno. Nejen festivalovou atmosféru odsunula koronapandemie na neurčito.
„S napětím tak v posledních týdnech sledujeme postupné uvolňování vládních opatření a včerejšího dne umožněno uskutečnit akce do 100 diváků (včetně divadelních představení), Městské divadlo Zlín hrát nezačne ani na svých menších scénách. Daná kapacita 100 návštěvníků je totiž jen jedním z mnoha přísných opatření,“ uvedl Petr Michálek, ředitel MDZ.
„Pokud je máme splnit všechny – je kvalitní zážitek z živého umění, jakým divadlo je, téměř nemožný jak pro herce, tak pro diváky. Návštěvníkům divadla za současných podmínek nemůžeme poskytnout dostatečný komfort. Pokud bychom hráli za současných podmínek, tak po započítání nákladů každé takové představení bude jen více prohlubovat finanční ztráty MDZ,“ sdělil ředitel.
Zlínské divadlo se podle ředitele Michálka plně ztotožňuje s prohlášením Asociace profesionálních divadel ČR, která apeluje na změnu současných podmínek, a také na umožnění letních exteriérových divadelních produkcí.
„Rádi bychom vám totiž nabídli naše tituly na zbrusu nové letní scéně za divadlem. Děkujeme za pochopení, trpělivost i za vaši velkou podporu! Těšíme se na společné setkání a pevně věříme, že to bude (alespoň v omezené míře) ještě v této divadelní sezóně,“ uzavřel Petr Michálek.
Zdroj: Městské divadlo Zlín
Foto: Archiv KNZ