Recidivista dostal strach, že nebude mít čím topit a tak pokácel obecní strom

10.01.2019 17:29

ZLÍNSKO - Z obavy, že nebude mít čím topit, třiačtyřicetiletý muž pokácel ve středu 9. ledna v obci poblíž Luhačovic na Zlínsku obecní strom, který při pádu přetrhl dráty elektrického vedení a ochromil i dopravu na místní silnici.

„Škodu způsobil nejen obci, ale také dodavateli elektrické energie a nejméně dvaceti domácnostem. Za krádež, poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Neobvyklým případem se zabývají luhačovičtí policisté,“ informovala ve čtvrtek 10. ledna policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž není v krádežích žádný nováček. Do současné doby byl soudně trestaný už čtrnáctkrát, v různých věznicích strávil víc než šestnáct let života. Z posledního výkonu trestu se vrátil na konci roku 2017.

Nastěhoval se do rodinného domu v obci u Luhačovic. Topil v něm dřevem a vzhledem k současnému počasí dostal strach, že mu zásoby paliva nevydrží do konce zimy. Proto se rozhodl dřevo si opatřit. Nenapadlo ho ale nic jednoduššího, než pokácet strom naproti domu, v němž bydlel.

„Den předem si koupil motorovou pilu, jenže strom po kácení spadl jinam, než předpokládal. Nejen, že přetrhl dráty elektrického vedení, ale zůstal ležet přes vozovku, kde bránil průjezdu vozidel. Muž ho proto rychle pořezal, aby auta mohla projíždět. Přetržením drátů elektrického vedení došlo k přerušení dodávky elektrické energie nejméně dvaceti domácnostem,“ popsala jeho počínání policistka.
Dodavateli elektrické energie recidivista podle Moniky Kozumplíkové způsobil škodu předběžně ve výši dvaceti tisíc korun, obec zatím škodu nevyčíslila.

Policistům, které přivolali obyvatelé obce, jimž jednání muže neuniklo, se recidivista ke svému nekalému jednání přiznal a navíc přišel o motorovou pilu, kterou strážci zákona zajistili pro trestní řízení.

Vlastimil Langer

Foto: Policie ČR