Recidivista chodil s mačetou po obci a vyhrožoval obyvatelům

19.06.2019 14:52

OTROKOVICE -  V policejní cele skončil v neděli 16. června pětapadesátiletý muž z obce nedaleko Otrokovic, který s mačetou v ruce po jednadvacáté hodině v podnapilém stavu chodil v centru obce s mačetou a vyhrožoval obyvatelům.
„Operační důstojník přijal v neděli po jednadvacáté hodině oznámení na lince tísňového volání policie o muži, který chodí s mačetou po obci a vyhrožuje, že všechny kolem zabije. Obyvatele obce vyděsil také fakt, že se jedná o recidivistu, který byl již devětkrát trestaný, převážně za ublížení na zdraví. Na místo vyslal prvosledovou hlídku i policisty z pohotovostního a eskortního oddělení,“ informovala dnes zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Policisté zjistili, co se v obci stalo, a začali pátrat po výtržníkovi. Když zjistili, o koho se jedná, postupovali s velkou opatrností.

„Do jeho bydliště proto jako první vstoupil psovod se speciálně vycvičeným služebním psem, a za pomoci kolegů muže zadržel. Výtržník u sebe v tu chvíli neměl žádnou zbraň a tvrdil, že se jedná o omyl. Jeho soused ovšem policistům potvrdil, že si mačetu před chvílí uschoval u něj,“ uvedla mluvčí.

Dechová zkouška, které se zadržený podrobil, ukázala hodnotu téměř dvě promile alkoholu. Policisté muže převezli do policejní cely a zbraň mu odebrali. Následující den se devětkrát trestaný recidivista ke všemu přiznal a vysvětlil, že by nikomu neublížil.
Z tento trestný čin výtržnictví by mohl recidivista v případě odsouzení strávit až dva roky za mřížemi.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ