Rally Ice Tour nabídne jezdce v hokejovém klání

16.02.2017 09:39

ZLÍN – Příznivci rychlých kol a hokeje se v sobotu 18. února již po deváté sejdou od 17:00 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně na akci s názvem Autotým Rally Ice Tour 2017. Jezdci rally si to na ledě rozdají v benefičním hokejovém utkání, při kterém podpoří po páté v řadě vybrané handicapované sportovce a děti.
„V předchozích letech jsme podpořili několik handicapovaných dětí a v podobném trendu chceme pokračovat i nadále. Minulý rok to byla třeba Anička Marcaníková, která díky zakoupení speciálního sportovního vozíku dosáhla v loňské sezóně několika skvělých atletických výsledků,“ těší hlavního organizátora Rally Ice Tour Vladimíra Barvíka úspěchy mladé handicapované atletky.
„Na dar od účastníků a pořadatelů se můžou tentokráte těšit například dvanáctiletá talentovaná lyžařka Veronika z obce Rybí na Novojičínsku. Verča při tréninku utrpěla vážné poranění páteře. V současné době je upoutána na invalidní vozík a prochází náročnou rehabilitací.  Pořadatelé ale podpoří také nevidomé lyžaře, které zaštiťuje reprezentant a účastník paralympiády v Soči, alpský lyžař z Luhačovic Patrik Hetmer,“ doplnil koordináto akce Jiří Hejtmánek.
Chybět opět nebudou ani děti z dětského domova ve Vizovicích, pro které mají pořadatelé připraveny stejně jako v minulém roce hodnotné dary. Diváci, kteří si na zimní stadion Luďka Čajky najdou v sobotu 18. února v podvečer cestu, se mohou tradičně těšit na bohatý doprovodný program.
Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.