Radnice vybrala novou firmu na úklid, ročně ušetří přes milion korun

10.05.2020 13:23

KROMĚŘÍŽ - Úklid budov Městského úřadu Kroměříž bude mít od června letošního roku nově na starost olomoucká firma DELTA facility. Rozhodli o tom radní. Společnost nabídla cenu zhruba 1,8 milionu korun za rok.
„Oproti stávajícímu stavu, kdy měla úklid na starost stoprocentně městem vlastněná společnost Kroměřížské technické služby (KTS), tak ušetříme ročně více než 1,3 milionu korun, což rozhodně není zanedbatelná částka,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř.

Pracovníci firmy DELTA facility zajišťují úklid veřejných i soukromých budov na řadě míst České republiky. Společnost ve výběrovém řízení předložila všechny nezbytné doklady, včetně referencí. Cenová nabídka zahrnuje pravidelný, nepravidelný i generální úklid radničních budov o celkové ploše více než 6600 metrů čtverečních.

Do výběrového řízení se přihlásilo pět uchazečů. „Bylo pro nás nepříjemné překvapení, že limit pro podání nabídky do výběrového řízení nestihl jednatel KTS Petr Sedláček. I když s nabídkou kolem 2,8 milionu korun by firma stejně neuspěla. Situaci v KTS jakožto městské společnosti však považuji za nevyhovující a na příští valné hromadě se jí tak budeme muset zabývat,“ poznamenal Krejčíř, který je zároveň také jednatel KTS.

„DELTA facility původně skončila ve výběrovém řízení druhá. Společnost FORCORP GROUP z Olomouce, která vyhrála, ale nepředložila všechny požadované dokumenty, a byla z řízení vyloučena,“ doplnil tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž