Radnice vybrala firmu, která postaví přístřešek u sportovního areálu v Postoupkách

21.04.2020 12:57

KROMĚŘÍŽ - Přístřešek u sportovního areálu v části Postoupky, který radnice dokončila v roce 2018, postaví společnost AB stavby z obce Košíky na Uherskohradišťsku. Rozhodla o tom městská rada.
„Oproti předpokládaným nákladům nabídla cenu asi o 200 tisíc korun nižší, tedy necelých 1,5 milionu korun,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Po dokončení této akce budou mít obyvatelé Postoupek k dispozici areál, který jim bude sloužit ke sportu i k pořádání kulturních akcí. Hotovo by mělo být do léta. Přístřešek je navržen jako lehká dřevěná sloupová konstrukce zastřešená dřevěným krovem.
„Sloupy budou osazeny na trny a betonové patky. Prostor v přístřešku bude dlážděný, okolo něj bude trávník,“ popsala Zuzana Kytlicová z radničního odboru investic.

„V areálu bude vybudována nová elektroinstalace včetně osvětlení a také kanalizace. Jelikož se stavba nachází poblíž Věžeckého potoka, musí být demontovatelná, aby v případě záplav neohrožovala okolí,“ upozornil tiskový mluvčí kroměřížské rradnice Jan Vondrášek.

Podle Němce patří zvelebování zařízení sloužících pro trávení volného času obyvatel města i místních částí k prioritám vedení radnice. Město loni dokončilo sportoviště v ulici Bedřicha Zelinky na sídlišti Barbořina i víceúčelové sportovní hřiště v Kotojedech.
V minulém volebním období vybudovalo i nová víceúčelová hřiště v částech Bílany a Trávník. U sportovního areálu Žlíbek v Těšnovicích je nové sociální zařízení. Město také postupně obnovuje prvky na dětských hřištích a buduje nové herní koutky.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž