Radnice ve Valmezu připravila kalendáře ke svozu odpadů

16.02.2020 15:52

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČŘÍ - Od začátku roku funguje ve Valašském Meziříčí nový systém nakládání s odpady u rodinných domů. Jeho součástí je také nový harmonogram svozu odpadů, který nyní občané naleznou v přehledných kalendářích určených pro jednotlivé svozové části města.

V rámci změny systému nakládání s odpady si mohli a stále ještě mohou obyvatelé rodinných domů s trvalým bydlištěm ve Valašském Meziříčí zažádat o nové odpadové nádoby na papír, plast a bioodpad. „Dosud evidujeme 1 503 žádostí. V první vlně se již podařilo rozvést všechny odpadové nádoby. Rozvoz dalších realizuje společnost TS Valašské Meziříčí, s. r. o., postupně dle obdržených přihlášek,“ řekl Michal Lysák, který na radnici za odpadové hospodářství zodpovídá, a dodal: „Zároveň prosíme občany o trpělivost. Celý systém je zatím v zaváděcím režimu. Postupně se snažíme vyhodnocovat a reagovat na všechny podněty, abychom vyhověli potřebám občanů i města Valašské Meziříčí.“

Pro lepší přehlednost nyní radnice připravila kalendáře Svozu odpadu u rodinných domů v roce 2020 podle jednotlivých lokalit. „Reagujeme tak na přání občanů, kteří se ještě nestačili zcela zorientovat v novém harmonogramu svozu odpadů. Věříme, že kalendáře, které budou také součástí právě připravovaného březnového vydání Zpravodaje, počáteční fázi zavádění celého systému ještě více usnadní,“ uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová. Do které svozové lokality patří, zjistí lidé jednoduše na internetové adrese gis.muvalmez.cz  v Mapě odpadů.

V případě dotazů se mohou občané obracet také na Michala Lysáka, tel.: 571 674 527 nebo e-mail: lysak@muvalmez.cz .

Rudolf Maňas

Ilustrační foto: Archiv KNZ

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí, Jakub Mikuš