Radnice v Hulíně telefonicky zjišťovala potřeby seniorů

06.04.2020 10:02

HULÍN – Městský úřad v Hulíně uskutečnil telefonické dotazování u 41 seniorů-žadatelů o přidělení bytu v domech s pečovatelkou službou, na které má potřebné kontakty.
„Zajímal se o to, jak mají zajištěny základní potřeby, především nákup potravin, teplé jídlo nebo zda mají k dispozici ochranné roušky,“ informoval Zdeněk Dvořák z hulínské radnice.

Respondenti uvedli, že nákup potravin a teplou stravu mají zajištěny, a to díky pomoci členů jejich rodin. „Jsme rádi, že v našem městě rodinné vztahy stále dobře fungují, že se lidé dokáží o své blízké postarat,“ konstatovala Hana Hrabalová, tajemnice městského úřadu.

Ochranné roušky chyběly osmi seniorům, konkrétně čtyřem jednotlivcům a dvěma manželským párům. Radnice jim je obratem doručila do jejich domovů. Šlo o roušky, které pro potřeby obyvatel města věnovala hulínská firma Panop CZ.

Veškeré potřebné informace o současné pandemii koronaviru a opatřeních a rozhodnutích přijatých ve městě Hulíně lze nalézt na webu www.hulin.cz.

Důležité kontakty pro seniory: Telefon pro objednávku nákupů a vyzvednutí léků pro nemohoucí seniory a postižené: 731 385 028. E-mail pro tyto účely: pomoc@hulin.cz.

Vlastimil Langer

Zdroj a ilustrační foto: MěÚ Holešov