Radnice se rozzáří do zlatova, podpoří tím dětské pacienty

17.02.2017 09:31

ZLÍN - Osmnáctého února se budova zlínské radnice rozzáří do zlatova. „Město Zlín se tak symbolicky připojí k podpoře boje proti onkologickým nemocem u dětí. Právě tento den se v Praze uskuteční třetí ročník akce s názvem Den dětské onkologie?“ sdělil tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.
Cílem akce je šíření povědomí o problematice dětské onkologie, představení pokroků v léčbě nádorových onemocnění a především vzdát poctu dětským pacientům a jejich rodinám.
„Je pro nás ctí se k tomuto projektu připojit. Pokud můžeme pomoci, rádi pomůžeme. A platí to i pro další projekty, které pomáhají zachraňovat lidské životy,“ sdělil primátor a lékař Miroslav Adámek.
Vlastní akce se uskuteční v Praze, připojit se však mohou i další města či instituce tím, že nasvítí významné budovy zlatou barvou. Právě zlatá barva je celosvětovým symbolem dětské onkologie. Nasvícení významných objektů a monumentů ve městech napříč Českou republikou navazuje na celosvětovou kampaň „Light Up Hope Light It Up Gold“
V České republice onemocní některou z onkologických nemocí 350 dětí ročně. Úspěšnost léčby dětských nádorů je 83 procent.
„Město Zlín dlouhodobě podporuje i další projekty, které přispívají k léčbě onkologicky nemocných dětí. Patří mezi ně cyklotour Na kole dětem velocipedisty Josefa Zimovčáka, Den pro Zuzanku nebo podpora dárcovství kostní dřeně, ke kterému patří i charitativní prodej vánočních růží. Radnice se zapojila také do podpory dárcovství krve. Uvedené a řadu dalších projektů město Zlín podporuje finančně, organizačně a pomáhá i s jejich publicitou,“ dodal Zdeněk Dvořák.
Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer