Radnice rozšířila možnosti placení poplatků v automatu v budově na Husově náměstí

17.07.2018 08:03

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice rozšířila možnosti placení v platebním automatu v budově B na Husově náměstí. „Nově v něm lidé mohou platit také platební kartou a významně jsme také rozšířili okruh poplatků, které se v automatu dají uhradit,“ informovala tajemnice městského úřadu Jana Kutá.

Automat původně sloužil jen k placení poplatků na odboru občansko-správních agend, oddělení dopravy a silničního hospodářství. „Platit bylo možné jen hotovostí. Ostatní poplatky, tj. odborů životního prostředí a živnostenského, museli lidé platit v pokladně v budově C v ulici 1. máje,“ uvedl vedoucí radničního odboru informačních technologií Pavel Kopecký. Nově automat přijímá kromě hotovosti i zmíněné platební karty.

Lidé v něm také nyní nově zaplatí i poplatek za rybářský a lovecký lístek, za stavební povolení na studny a malé čistírny odpadních vod, za ohlášení živnosti, žádost o koncesi, změnu rozhodnutí o udělení koncese, schválení odpovědného zástupce pro koncesi, ohlášení změny v živnostenském rejstříku a za vydání výpisu ze živnostenského rejstříku na žádost.

„Město tak pokračuje ve vylepšování služeb pro občany ve svých budovách. Od loňského září slouží starším občanům pro přístup do prvního patra historické budovy radnice na Velkém náměstí schodišťová sedačka. Využívají ji především svatebčané vyššího věku, kteří by se jinak do obřadní síně na svatbu svých vnuků či vnuček nedostali. V přízemí stejné budovy pak maminkám s nejmenšími dětmi slouží od dubna přebalovací pult a také křesílko na kojení,“ doplnil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ