Radnice řeší technický stav chodníků na Dolním náměstí

27.01.2019 09:15

VSETÍN - Sněhová nadílka a silný mráz v posledních dnech se podepsal na stavu chodníků na Dolním náměstí. „Dlažba je na řadě míst uvolněná a způsobuje při chůzi potíže. Radnice již hledá řešení, jak chodníky opravit. Vzhledem ke klimatickým podmínkám to však nebude dříve než na jaře,“ informoval Jiří Žůrek z vsetínské radnice.
Chodníky na náměstí byly při jeho rekonstrukci pře 15 lety opatřeny povrchem, jehož konstrukce se v dalších letech ukázala, jako ne příliš vhodná. V uplynulých letech technické služby prováděly průběžné opravy uvolněných či popraskaných dlaždic. 
Kvůli sněžení, oblevy a následných silných mrazů se ale v uplynulých dnech stav chodníků výrazně zhoršil. Radnice proto hledá možnosti řešení jejich opravy.
„Jsme si vědomi, že je nutné stav chodníků na Dolním náměstí řešit. Existuje několik variant možných oprav a jejich rozsahu, o kterých budeme jednat. Poté vybereme tu, která bude nejvhodnější,“ uvedl starosta Jiří Růžička, avšak zároveň upozornil, že realizace jakékoli opravy je možná pouze za příznivých klimatických podmínek, tedy nejdříve na jaře.
Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ