Radnice připravuje revitalizaci vážanského hřiště pro agility

22.10.2020 14:50

KROMĚŘÍŽ - Agility hřiště a cvičiště ve Vážanech čeká v příštím roce revitalizace. „Prvky a překážky pro psy, které tu byly vybudovány před lety, budou opraveny, ty v nevyhovujícím stavu nahradíme novými. Na hřišti by měly přibýt také nové infopanely. Areál určený k pohybu a sportu se psy i bez nich si opravy zaslouží. Nejen obyvatelé Vážan určitě ocení vylepšení místa k trávení volného času,“ řekl místostarosta Karel Holík.
Na hřišti se bude instalovat celkem šest nových překážek, které nahradí ty aktuálně nevyhovující. Mezi tyto překážky patří proskakovací kruh, slalom, lávka, přelez a malý a velký prolézací box. V areálu přibude u vstupu informační tabule s provozním řádem a také několik menších panelů s pokyny k jednotlivým překážkám.
„Odhadovaný rozpočet na pořízení a instalaci zmíněných prvků je 211 tisíc korun a samotná revitalizace by měla proběhnout na jaře příštího roku,“ doplnil Martin Gabryš z odboru regionálního rozvoje.
Vážanské agility hřiště vzniklo v roce 2014 po rekultivaci bývalé skládky. Slouží nejen jako cvičiště pro psy, ale také jako volně přístupný prostor pro sportování široké veřejnosti. V důsledku povětrnostních vlivů došlo degradaci materiálů cvičebních i agility prvků, některé původně osazené proto již musely být z bezpečnostních důvodů odstraněny.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Kroměříž