Radnice pořádá výstavu návrhů architektonické soutěže

14.07.2019 09:56

UHERSKÉ HRADIŠTĚ -Ve čtvrtek 18. července v 16.00 hodin bude zahájena výstava výsledků urbanisticko-architektonické ideové soutěže Centrum Štěpnice – Uherské Hradiště. „Expozice bude umístěna v chodbě bývalé jezuitské koleje na Masarykově náměstí a potrvá až do 27. srpna,“ uvedl tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

Cílem soutěže bylo nalezení nejvhodnějšího konceptu ztvárnění a revitalizace centra obytného souboru sídliště Štěpnice.  V klání architektů se v rozmezí čtyř měsíců (od 17. února do 17. června) sešlo celkem 16 ideových návrhů, které budou na výstavě představeny.

„Soutěž jsme vypisovali s tím, že vítězný koncept bude přesvědčivým startovacím impulsem ke koncepční proměně a revitalizaci Štěpnic. Především šlo vytvoření důstojného a přitažlivého vstupu do celého obytného souboru, vhodné a kvalitní funkční a prostorové využití centra sídliště, ale i zvýšení intenzity, efektivity využívání a atraktivity objektu nákupního střediska,“ popsal záměry starosta města Stanislav Blaha.

Podle starosty se ale autoři měli zaměřit také na navýšení kapacity parkovacích a odstavných stání, vytvoření kvalitního centrálního veřejného prostoru k trávení volného času a setkávání lidí, kultivace a revitalizace zadního (zásobovacího) traktu nákupního střediska a prostředí orientovaného do Zahradní ulice a návrh využití a řešení plochy areálu bývalých jeslí.
Vlastimil Langer
Foto: www.mesto-uh.cz