Radnice pomohla podnikatelům částkou přes 800 tisíc korun

15.05.2020 13:29

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ  - Jako první v okrese Vsetín se představitelé Valašského Meziříčí rozhodli pomoci místním živnostníkům, které zasáhlo vládní nařízení o zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb v jejichprovozovnách. Celkem 89 žadatelů podpořila radnice částkou přesahující 800 tisíc korun.

„Koronavirová pandemie a opatření s ní související se neblaze dotkly také živnostníků ve Valašském Meziříčí. I když by jejich ztráty vyvolané uzavřením provozoven měl primárně sanovat stát, rozhodlo se jim město v této nelehké době pomoci,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„V případě, že splnili předem stanovené podmínky, mezi jinými dodrželi limit celkového obratu a měli adresu sídla i provozovny na území města, mohli si zažádat o peněžitou pomoc až do výše10 tisíc korun,“ řekl starosta Robert Stržínek.
Rada města o příchozích žádostech rozhodovala průběžně a stejně tak probíhalo i jejich vyplácení. Radnice obdržela celkem 135 žádostí, z nichž však některé podmínky nesplnily a část žadatelů nedodržela termín pro jejich podávání, který skončil středou 6. května. „Nakonec tak radní v souhrnu podpořili 89 žádostí částkou 806 tisíc korun. Peněžitou pomoc města mohou živnostníci využít na úhradu nákladů přímo souvisejících s podnikáním v provozovně, jako jsou například mzdy, zálohy na energie či splátky úvěru,“ sdělil starosta Stržínek.
„Chceme, aby Valašské Meziříčí bylo živým městem, a to bez místních živnostníků rozhodně nejde. Jsem rád, že jsme jim v současné nelehké situaci alespoň trochu pomohli a věřím, že se postupně vše vrátí k normálu,“ doplnil na závěr starosta.
Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv KNZ