Radnice pomáhá podnikatelům ve Valašském Meziříčí

27.06.2020 10:08

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Další vstřícný krok směřující k pomoci podnikatelům zasaženým epidemií koronaviru schválili valašskomeziříčští zastupitelé. Radnice jim výrazně uleví na nájemném za pronájem městských nebytových prostor.

„Vládní nařízení přijatá v souvislosti epidemií COVID-19 se bezprostředně dotkla podnikatelů a zároveň nájemců městem Valašské Meziříčí vlastněných nebytových prostor,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„V případě, že museli během nouzového stavu uzavřít své provozovny, rozhodla rada města o prodloužení splatnosti nájemného za březen až červen o tři měsíce,“ uvedla Alena Schattke, vedoucí odboru majetkové správy radnice.

Zastupitelé nyní rozhodovali, zda město podnikatelům, kteří o to požádali, nájem promine či poskytne slevu.
„V případě měsíců březen a duben jsme odsouhlasili slevu na nájemném s tím, že jeho výše bude jednotně stanovena na jedn u korunu bez DPH měsíčně. Za květen se pak bude jednat o slevu 30 procent,“ shrnul starosta Robert Stržínek.
„Naší snahou je pomoci místním podnikatelům v dnešní nelehké době. I proto jsme v květnu částkou přes 800 tisíc korun podpořili 89 místních živnostníků, které zasáhlo vládní nařízení o zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb v jejich provozovnách,“ dodal starosta.
Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí
Ilustrační foto: Archiv KNZ