Radnice opraví Kotovo, o jeho využití pak rozhodnou občané

25.01.2018 13:05

VSETÍN - Po více jak dvaceti letech se městská budova v Rokytnici č. p. 413 – Kotovo dočká opravy. „Vsetínská radnice plánuje v během února provést anketu mezi obyvateli této lokality, aby si sami mohli zvolit, jaké služby jim v Rokytnici schází, případně co by zde chtěli změnit. Anketu provedou pracovníci Agentury pro ekonomický rozvoj Vsetínska, kteří občanům doručí anketní dotazníky,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.   

„Poté co Nejvyšší soud České republiky potvrdil v červnu loňského roku rozhodnutí nižších soudů a navrátil Vsetínu budovu Rokytnice č. p. 413 – Kotovo a lesy v katastrálním území Jasenka, které byly zastaveny v kauze Wojtoň Kovex, můžeme začít do této budovy po více jak dvaceti letech konečně investovat,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že v letošním roce chce radnice zpracovat studii s ohledem na požadavky občanů, které vyplynou z ankety. Studie by se týkala stavebních úprav objektu Rokytnice č. p. 413 a jeho nejbližšího okolí, čímž by mohly vzniknout další možnosti využití.

„V současné době se v Kotovu nachází pošta, potraviny, restaurace, ordinace zubních lékařů a zubní laboratoř, kadeřnictví, masáže, dětská knihovna, opravna praček či automobilů a další služby,“ vyjmenoval starosta Růžička a dodal: „Naším cílem je, aby současné služby v budově zůstaly a rozšířily se o služby další, které v této lokalitě občané postrádají.“

Vlastimil Langer
Foto: www.mestovsetin.cz