Radnice obnoví dětské hřiště dle požadavku obyvatel ze Záhumení

19.10.2020 08:29

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Obnovit dětské hřiště, vybudovat klidovou zónu pro starší občany anebo postavit workout hřiště. Obyvatelé oblasti Záhumení dostali možnost rozhodnout si o jedné z těchto možností. Na konci letošního jara bylo odstraněno dětské hřiště v této oblasti z důvodu nevyhovujících revizních podmínek a radnice nechala občany rozhodnout o využití nově vzniklého prostoru.
„Nejvyšší počet hlasů získala možnost obnovy dětského hřiště v ulici Partyzánská. Průzkum byl realizován pomocí dotazníkového šetření, odpovědi mohli obyvatelé této oblasti odevzdat buď fyzicky, nebo elektronicky. Obyvatelé Záhumení mohli volit ze tří možností – obnova dětského hřiště, vybudování klidové či odpočinkové zóny anebo postavení nového workoutového hřiště,“ sdělila tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.
„V posledních letech se snažíme co nejvíce občany zapojit do rozhodování o rozvoji města. Obyvatelé Záhumení využívají řešený prostor nejhojněji. Původní dětské hřiště, které muselo být na konci jara odstraněno, se nachází ve vnitrobloku. Případný hluk z hřiště ovlivňuje právě nejvíce je. I proto jsme se i v tomto případě rozhodli, že se obyvatel Záhumení zeptáme, co do prostoru umístit. Občané preferují dětské hřiště – jeho obnovení proběhne v příštím roce,“ uvedl místostarosta Jan Kučera.
Ukončení sběru hlasovacích lístků proběhlo na konci září a celkově se ankety zúčastnilo 44 občanů. Nejvíce hlasů, celkově 32, získala možnost obnovy dětského hřiště. „Dětské hřiště bude v podobném duchu jako to původní. Z herních prvků nebude určitě vynechána skluzavka, pískoviště nebo houpačky,“ 
Průzkum názoru občanů byl realizován v rámci Místní agendy 21.

Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Rožnov pod Radhoštěm

Ilustrační foto: Archiv KNZ