Radnice hledá nového provozovatele MHD ve Valašském Meziříčí

07.07.2020 07:25

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Valašské Meziříčí připravuje soutěž na nového provozovatele městské hromadné dopravy (MHD), který by měl jezdit s ekologickým vozovým parkem na CNG (zemní plyn).

„Než se jej však podaří vybrat, bude provoz zajišťovat stávající dopravce, a proto museli zastupitelé prodloužit současné přepravní a tarifní podmínky. Aktuálně zajišťuje provoz MHD Valašské Meziříčí společnost ČSAD Vsetín, a. s., a to na základě smlouvy platné do konce letošního roku,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Původně jsme počítali s tím, že od 1. ledna 2021 bude provoz MHD ve městě, místních částech i obcích Krhová a Poličná zajišťovat nový dopravce. V průběhu času jsme však zjistili, že zahájení provozu je třeba posunout minimálně o 10 měsíců. Zpoždění předpokládáme s ohledem na časovou prodlevu mezi podpisem smlouvy a výrobou nových autobusů. Tímto krokem chceme dosáhnout toho, aby vybraný dopravce nasadil již od začátku zakázky vozový park se 100procentním podílem CNG a nemusel využít na nákup a výrobu nových autobusů dvouleté přechodné období,“ popsal problematiku David Černoch, vedoucí oboru komunálních služeb.

Valašskomeziříčští radní tak již dříve rozhodli, že od 1. ledna 2021 bude provoz MHD nadále zajišťovat stávající dopravce. Stane se tak na základě smlouvy na dva roky s minimální platností do 12. prosince 2021.

 „S ohledem na to pak zastupitelé schválili prodloužení platnosti stávajícího částečného zpoplatnění MHD za podmínek, na něž jsou cestující už nyní zvyklí. V průběhu letošního rroku  pak chceme vybrat nového dopravce, s nímž podepíšeme smlouvu na dalších 10 let. Ruku v ruce s tím jde také obnovení provozu MHD zdarma, protože tato služba občanům má smysl a jen loni ji využil bezmála milion cestujících,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.

Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv KNZ