Radnice hledá dobrovolníky a dohodáře pro zajištění sociálních a zdravotních služeb

23.10.2020 14:31

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice spolu s partnery hledá dobrovolníky, případně pracovníky na dohodu o provedení práce, pro zajištění činností organizací poskytujících sociální nebo zdravotní služby.
„Nákaza koronavirem se nevyhýbá ani zaměstnancům a pracovníkům sociálních služeb a zdravotnických zařízení. Hodí se jim proto jakákoliv pomoc, která jim odlehčí v jejich náročné práci a která pomůže nahradit lidi, jež jsou kvůli nákaze v izolaci či v karanténě,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.
Město hledá dobrovolníky a dohodáře ve spolupráci s Českým červeným křížem, organizací ADRA a se Střední zdravotnickou školou Kroměříž.Dobrovolníkem nebo pracovníkem na dohodu o provedení práce může být každý občan starší osmnácti let, který chce pomáhat. „Může jím být i osoba bez potřebného vzdělání, rodinný příslušník pracovníka sociálních služeb či zdravotnického zařízení, student a podobně. Pro nekvalifikované je připraveno školení, které je pro potřebné činnosti připraví,“ dodal Peštuka. Více informací se zájemci dozví na telefonním čísle 778 772 782.
Dobrovolníci a dohodáři najdou uplatnění v celé škále činností, od odbornějších v podobě zajištění přímé péče o klienty či pacienty, jako jsou například pomoc při pohybu klienta, manipulace s lůžkem, prevence proleženin a podobně, přes komunikaci s klientem, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o jeho osobu včetně stravování a zajištění chodu domácnosti, až po volnočasové aktivity a zajištění kontaktu klienta s jeho rodinou a přáteli.

Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Kroměříž

Ilustrační foto: Archiv KNZ