Radnice finančně podpoří provoz nocležny pro muže

20.10.2020 07:47

KROMĚŘÍŽ - Fungování služby nouzového přenocování pro osoby bez přístřeší, tzv. nocležny pro muže, město podpoří částkou 20 tisíc korun. „Stejně jako minulou zimu zajistí provoz nocležny společnost Astras v prostorách azylového domu pro muže v Purkyňově ulici. Nocležna nabídne opět čtyři lůžka a možnost využití hygienického zázemí,“ řekl místostarosta Vít Peštuka.
„Dvacetitisícová dotace je určena na provoz nocležny v listopadu a prosinci letošního roku. Do rozpočtu na rok 2021 pak bude zařazena částka 60 tisíc korun, která bude použita na finanční podporu zmíněné služby od ledna do dubna, a poté v listopadu a prosinci roku 2021,“ upřesnil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Provoz nocležny v zimních měsících má za cíl předejít ohrožení zdraví nebo života osob, které nemají zajištěno jiné ubytování. Jedná se o krátkodobé nebo nouzového přespání pro ty, kteří z různých důvodů, například kapacitních, nemohou pobývat v azylovém domě pro muže. „Týkat se tedy může například mužů dlouhodobě bez domova, ale také těch, kteří se právě vrací z výkonu trestu a nemají doposud zajištěnu jinou možnost přespání,“ uvedl vedoucí radničního odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal.
Pokud by kapacita nocležny nestačila, další muži mohou strávit mrazivou noc ve vstupních prostorách budovy, které jsou vytápěné a kde jsou umístěny židle. „Navazujeme tak na zkušenosti z loňského roku a pokračujeme ve výborné spolupráci s pracovníky společnosti Astras,“ doplnil Klabal.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Kroměříž