Radní schválili rozdělení dvou milionů korun na projekty v oblasti mládeže a sportu

18.07.2020 11:14

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rozdělení celkem dvou milionů korun na 78 konkrétních jednorázových projektů v oblasti mládeže a sportu, které se uskuteční v druhém pololetí letošního roku, schválili  krajští radní.

„Cílem krajského dotačního programu, ze kterého budou tyto finanční prostředky přiděleny, je podpora sportovních a volnočasových aktivit ve Zlínském kraji, vedoucí ke zvýšení sportovní úrovně dětí a mládeže,“ řekl radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, který má oblast mládeže a sportu ve své gesci.

„Mezi podpořenými projekty jsou například Mezinárodní atletický mítink Zlín, Běh rodným krajem Emila Zátopka v okolí Rožnova pod Radhoštěm, Kroměřížský mezinárodní taneční festival, Mezinárodní turnaj mládeže ve stolním tenisu Satelit v Hluku nebo Velká cena Zlína v kolové?“ vyjmenovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Jedná se o akce jak regionálního, tak i nadregionálního charakteru. O dotaci si v rámci tohoto dotačního programu mohly zažádat právnické osoby vyjma obcí a svazku obcí a organizací zřizovaných Zlínským krajem,“ upřesnil Tomáš Duda, vedoucí oddělení mládeže, sportu a rozvoje lidských zdrojů krajského úřadu.

Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj
Ilustrační foto: Archiv KNZ