Radní schválili přidělení dotací dopravcům na dezinfekci a ochranné prostředky

11.05.2020 15:47

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přidělení dotací v souhrnné výši 1,576 milionu korun dopravcům veřejné dopravy v závazku veřejné služby ve Zlínském kraji na dezinfekční prostředky a ochranné pomůcky schválili krajští radní. Informaci dnes sdělila krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.
„Využili jsme možnosti zažádat si na základě výzvy vyhlášené Ministerstvem dopravy o finanční prostředky, které nyní prostřednictvím dotací rozdělíme osmi subjektům, které v našem kraji zajišťují veřejnou dopravou včetně MHD, a ti z nich budou moci pokrýt náklady vynaložené na nákup a dezinfekce a osobních ochranných pomůcek v průběhu koronavirové krize,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.
„Příjemci dotace budou společnosti ARRIVA MORAVA, ARRIVA vlaky, České dráhy, ČSAD BUS Uherské Hradiště, ČSAD Vsetín, KRODOS BUS, Kroměřížské technické služby a Dopravní společnost Zlín-Otrokovice. Část dotací musí ještě na svém červnovém zasedání schválit krajští zastupitelé,“ upřesnil Vít Šumpela, vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu.
Zdroj: Zlínský kraj
Ilustrační foto: Vlastimil Langer