Radní schválili podporu audiovizuální tvorby ve Zlínském kraji

26.07.2020 12:30

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vznik hraných, animovaných i dokumentárních filmů na území Zlínského kraje podpořili krajští radní, kteří na svém pondělním zasedání odsouhlasili Program na podporu audiovizuální tvorby, v němž rozdělí až šest milionů korun.
„Chceme podpořit filmový průmysl, který má v našem kraji dlouholetou tradici. Filmaři mohou také významně přispět k propagaci kraje, zviditelnit zdejší kulturu, přírodu a památky, což je přínosné i z hlediska cestovního ruchu,“ uvedl radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, zodpovědný za oblast kultury, památkou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.
„Příjem žádostí o dotaci bude probíhat od 17. do 28. srpna. Výzva k předkládání žádostí o dotace bude zveřejněna na webu Zlínského kraje v sekci Kultura,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.
Finanční podpora bude směřována na realizaci hraných, animovaných nebo dokumentárních filmů určených pro distribuci v kinech či pro vysílání v televizi a také epizodního dílu hraného nebo animovaného televizního seriálu.
„Dotaci v rozmezí od 50 tisíc až do 2 milionů korun bude možno využít nejen na vlastní natáčení, ale také na přípravné a postprodukční práce. Projekt musí být alespoň zčásti realizován na území Zlínského kraje,“ doplnila Romana Habartová, vedoucí Odboru kultury a památkové péče.

Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj

Ilustrační foto: Archiv KNZ