Radní podpořili oblíbené zemědělské akce i péči o zraněné živočichy

20.01.2019 09:33

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přidělení dotace 250 tisíc korun Okresní agrární komoře Kroměříž na uspořádání Dožínek Zlínského kraje 2019 a Agrární komoře Uherské Hradiště na organizaci akce TOP Víno Slovácka 2019 schválila Rada Zlínského kraje. 
„Krajské dožínky a TOP Víno Slovácka jsou již tradiční a velmi oblíbené akce pro veřejnost, které pomáhají propagovat zemědělství a potravinářství našeho regionu, a proto si zasluhují podporu kraje,“ uvedla radní Zlínského kraje pro zemědělství a životní prostředí Margit Balaštíková.
Radní dále schválili také přidělení dotací na zajištění provozu záchranných stanic volně žijících živočichů v Buchlovicích na Uherskohradišťsku (250 tisíc korun) a v Bartošovicích na Novojičínsku (120 tisíc korun), kam jsou umisťována zraněná zvířata z části území Zlínského kraje.
„Tyto stanice hrají nezastupitelnou roli v péči o zraněná zvířata z volné přírody. Poskytují jim odbornou veterinární péči, léčení i rehabilitaci a připravují je na zpětné vypuštění do přirozených podmínek,“ sdělila Margit Balaštíková.
„Vzhledem k tomu, že dotace oběma agrárním komorám a záchranné stanici Buchlovice přesahují částku 200 tisíc korun, musí jejich přidělení schválit ještě také krajské zastupitelstvo,“ dodala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv KNZ
Zdroj: www.kr-zlinsky.cz