Radní podpořili ekologické aktivity v kraji

17.05.2020 12:25

ZLÍNSKÝ KRAJ – Krajští radní v rámci programu Podpora ekologických aktivit schválili dotaci 22 ekologicky zaměřeným projektům, mezi které rozdělí částku v celkové výši 1,453 milionu korun.

„Podpoříme například Moravské včelařské společenství a jejich projekt na rozvoj mladých včelařů, dotaci obdrží také několik škol, které učí své žáky žít v souladu s přírodou. Těch projektů je hodně a jsme rádi, že je ve Zlínském kraji zájem o aktivnější zapojování dětí a mládeže do ochrany přírody a péče o životní prostředí,“ uvedla radní Margita Balaštíková, zodpovědná za oblast životního prostředí a zemědělství.

Cílem programu Podpora ekologických aktivit je zvýšení kvality a profesionality činnosti subjektů působících v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty na území Zlínského kraje.
„O dotaci si zažádalo celkem 44 organizací, které mohly získat na projekt částku ve výši 20 000 až 100 000 korun. Odbor životního prostředí a zemědělství na základě hodnocení žádostí doporučil krajským radním ke schválení 22 projektů,“ řekl Alan Urc, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství.
Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj
Ilustrační foto: Archiv KNZ