Radní podpořili dotacemi tři žadatele

30.01.2020 13:04

VSETÍN - Vsetínští radní na svém lednovém zasedání schválili poskytnutí individuálních dotací třem subjektům. Nadace Masarykova gymnázia ve spolupráci s Masarykovou veřejnou knihovnou připravuje na období březen – září letošního roku jedenáctý ročník festivalu Literární jaro. „Jedná se o cyklus autorských čtení a besed se spisovateli, hudebních vystoupení, seminářů, filmových dokumentů a výstav. Součástí programu bude také tvůrčí dílna přichystaná výtvarným oborem,“ přiblížil místostarosta pro oblast kultury Pavel Bartoň s tím, že radní pro pořádání Literárního jara schválili poskytnutí dotace ve výši 15 tisíc korun. Celkem 10 tisíc korun poputuje z městského rozpočtu Střední odborné škole Josefa Sousedíka na účast jejích žáků na mezinárodní gastronomické soutěži IKA Olympiade der Köche v německém Stutgartu. „Tato olympiáda kuchařů a cukrářů se koná každé čtyři roky a setkává se na ní světová kulinářská elita. Letošní 25. ročník proběhne 14. – 19. února a já jsem rád, že na ní tým žáků ze Střední odborné školy Josefa Sousedíka bude reprezentovat naše město,“ řekl místostarosta Tomáš Pifka, který má ve své gesci oblast školství. Finanční prostředky získal i spolek NA CESTĚ, jenž ve Vsetíně realizuje sociální služby. Tentokrát směřoval své aktivity i do kulturní oblasti. „Členové spolku se svými příznivci a klienty nacvičili divadelní představení s názvem Mlčení, na které jsme schválili příspěvek ve výši 8 tisíc korun. Výtěžek z benefice odstartuje sbírku na rekonstrukci budovy na Palackého ulici, v níž spolek poskytuje dvě sociální služby – službu nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Centrum Archa a službu následné péče Mosty,“ uzavřela místostarostka pro sociální oblast Simona Hlaváčová s tím, že hranou ukázkou z divadelního představení Mlčení byla zahájena i výstava s názvem Děvčata z pokoje 28, která je k vidění v kině Vatra až do 26. února.

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: MěÚ Vsetín, Michal Horský