Rada už má schváleny všechny své komise

03.02.2019 08:47

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Celkem deset komisí jako svých poradních orgánů schválili včetně personálního obsazení členové Rady města Rožnov pod Radhoštěm. „Ve srovnání s minulým volebním obdobím je to o dvě komise méně. Nově prozatím není zřízení komise cestovního ruchu (bude pouze pracovní skupina) a komise prevence kriminality,“ sdělil tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Rada města může podle zákona zřizovat své poradní orgány jako komise rady města. „Pro nové volební období jsme schválili celkem deset komisí a jmenovali také jejich členy a předsedy. Děkujeme Rožnovanům za velmi aktivní přístup a kvalitní nominace jednotlivých členů do komisí rady města. Bohužel jsme nemohli vyhovět všem předloženým nominacím. Nebylo možné ustanovovat velmi početné komise. Potřebujeme, aby komise byly funkční a odborné,“ poděkoval starosta Rožnova Radim Holiš

„Registrovali jsme zvýšený zájem veřejnosti, což je samozřejmě moc dobré. Ne všichni dostali možnost zapojit se do práce komisí, na druhou stranu budou dále zřizovány pracovní skupiny a tak věříme, že se zájemci i zde zapojí do pracovních aktivit. To se týká například pracovní skupiny pro cestovní ruch nebo pracovních skupin vznikajících v rámci projektu Místní agendy 21,“ doplnila místostarostka Rožnova Kristýna Kosová.

Ve srovnání s minulým volebním obdobím nebyla jmenována komise pro cestovní ruch a komise prevence kriminality. Komise Redakční rada rožnovských malých tisků pak byla transformována do komise Paměti města.
Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ