Rada schválila přidělení dotací složkám Integrovaného záchranného systému

15.01.2019 07:10

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přidělení dotací složkám Integrovaného záchranného systému schválila Rada Zlínského kraje.

„Konkrétně jde o 2,1 milionu korun pro dobrovolné hasiče, 150 tisíc pro Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje, 200 tisíc pro Horskou službu České republiky a 50 tisíc pro Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín,“ uvedla krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„U dobrovolných hasičů podpoříme akce a činnost jejich čtyř okresních sdružení včetně akcí nadregionálního významu. Hasičský záchranný sbor dotaci využije na cvičení složek IZS, čištění oděvů a plnění tlakových lahví pro dobrovolné hasiče. U Horské služby jde o příspěvek na vybavení a činnost všech jejích tří stanic ve Zlínském kraji, tedy na Soláni, Pustevnách a Kohútce. Oblastní spolek Českého červeného kříže dotaci využije na výcvik členů humanitární jednotky a nákup materiálu pro řešení mimořádných událostí,“ informoval hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Přidělení dotací dobrovolným hasičům musí ještě schválit také krajské zastupitelstvo.
Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer