Rada schválila nové investiční záměry v sociální oblasti i školství

09.09.2018 10:46

ZLÍNSKÝ KRAJ – Několik nových investičních záměrů schválila Rada Zlínského kraje. Jde o kompletní výměnu vnitřního osvětlení v Domově pro seniory Napajedla, zvýšení kybernetické bezpečnosti na Střední odborné škole a Gymnáziu Staré Město a Střední škole zemědělské a potravinářské Rožnov pod Radhoštěm a také o sanaci vlhkého zdiva na Gymnáziu Františka Palackého Valašské Meziříčí.

„Sanace zdiva na valašskomeziříčském gymnáziu by měla být zahájena ještě teď v září a bude trvat přibližně rok, všechny ostatní akce by měly být dokončeny ještě letos,“ informoval hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

V Domově pro seniory Napajedla bude kompletně vyměněno osvětlení v interiérech. Původní svítidla v budově jsou již za hranicí životnosti. Jejich výměna přispěje k větší bezpečnosti i snížení spotřeby energie. Předpokládané náklady: 812 tisíc korun.

Na Střední odborné škole a Gymnáziu Staré Město dojde k rekonstrukci slaboproudých rozvodů. Zvýší se kybernetická bezpečnost na škole, stejně jako bezpečnost a spolehlivost používaných informačních systémů. Díky rekonstrukci bude škola technicky připravena na instalaci prvků ochrany datových sítí v rámci projektu ochrany osobních dat (GDPR). Předpokládané náklady: 2,609 milionu korun.

Na Střední škole zemědělské a potravinářské Rožnov pod Radhoštěm bude vybudována strukturovaná kabeláž. Stejně jako v předchozím případě to povede ke zvýšení kybernetické bezpečnosti na škole, zajištění bezpečnosti a spolehlivosti používaných informačních systémů a technické přípravě školy na instalaci prvků ochrany datových sítí. Předpokládané náklady: 1,377 milionu korun. 

Na Gymnáziu Františka Palackého Valašské Meziříčí se připravuje sanace vlhkého zdiva. Cílem akce je odstranění vlhkosti zdiva ve sklepních prostorech a 1. nadzemním podlaží, a to na jižní a východní straně objektu. Eliminace vlhkosti bude řešena kombinací několika technologií, zejména elektroosmózy. Předpokládané náklady: 3,404 milionu korun.
Vlastimil Langer

Foto: www.kr-zlinsky
Zdroj: www.kr-zlinsky.cz