Rada schválila investice do školních hřišť za více než 14 milionů korun

08.09.2019 10:01

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rekonstrukci školního hřiště Základní školy Zlín, Mostní a vybudování zázemí pro hřiště ve Střední průmyslové škole a Obchodní akademii Uherský Brod za 14 milionů korun schválili krajští radní.
„Obě bychom je měli stihnout ještě do konce letošního roku. Díky nim budou hřiště splňovat současné provozní, bezpečnostní i hygienické předpisy,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

V Základní škole Zlín, Mostní bude odstraněn havarijní stav školního hřiště. „Povrch hřiště je rozpraskaný a nerovný a proto bude uspořádán tak, aby kromě nového sportoviště pro míčové hry a atletiku vzniklo i deset nových parkovacích stání pro zaměstnance a návštěvníky školy. Stávající čtyři stání před vstupem do školy neodpovídají předpisům ani potřebám školy. Náklady dosáhnou 10,367 milionu korun,“ sdělila krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

Ke školnímu hřišti Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Uherský Brod, které bylo dokončeno již v roce 2016, budou přistavěny šatny a sociální zařízení, Zázemí vznikne přístavbou ke stávající jednopodlažní budově sportovní haly. Náklady jsou vyčísleny na 3,843 milionu korun.

Vlastimil Langer
Ilustrační foto: www.kr-zlinsky.cz

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz