Pytlácký trail vsetínské bike arény v novém kabátě

29.05.2020 07:51

VSETÍN - Bike aréna Vsetín (BAV) otevřela návštěvníkům další trail. Pytlácký prošel terénními úpravami a nyní již opět nabízí bajkerům spoustu zábavy. Město Vsetín připravilo na první polovinu letošního roku údržbu a úpravy BAV. Úvodní fáze prací proběhla v březnu a dubnu. 
„Konkrétně šlo o běžnou údržbu trailů. Z první etapy bike arény ji podstoupil Pytlácký trail a spodní polovina Templářského, z druhé etapy pak traily Mraznice, Trailala a Duhový,“  přiblížil místostarosta Pavel Bartoň.

Trailbuildeři v čele s Radomilem Palou se následně vrátili na Pytlácký, kde je čekala přemodelace vytipovaných úseků a překážek. „V podstatě jde ale o úplně nový trail od shora až dolů. Je hotová zažehlená platforma. Trail bude ještě pár měsíců zrát, povrch si bude sedat, a čekají ho tedy další korekce,“ přiblížil Pala a návštěvníky BAV.
„Pokud se na Pytlácký vydáte, jeďte první jízdy opatrně. Raději si před sjezdem vše prohlédněte. Přibylo zde totiž velké množství nových prvků, jako jsou lavice a gapy. Každý tento prvek má samozřejmě variantu v jeho objezdu pro méně zkušené jezdce a děti. Podařilo se vyřešit problematická místa, na kterých jsou nově klopenky, stejně tak směřování jezdce v trailu, takže jízda je zábavnější. Na řadě míst se lépe vyřešilo odvodnění, aby trail po dešti rychleji vysychal,“ zdůraznil Radomil Pala.

Pala současně na bajkery apeloval, aby na Pytlácký nejezdili ihned po dešti. „Vyjížděli byste do povrchu hluboké drážky a nám tím přidělali spoustu zbytečné práce. To samé platí i o smykování v klopenkách. Snažte se přibrzdit si již před klopenkou a tou pak plynule projet,“ řekl Pala.
„Další prosba směřuje k jezdcům, kteří chodí trénovat skoky na dřevěné lavice ve spodní části Pytláckého trailu, Odnášejte si, prosím, odpadky s sebou. Někteří jedinci si totiž přivezou PET láhve či plechovky s pitím a po konzumaci je zanechají pod těmito lavicemi,“ doplnil místostarosta Bartoň.

Po zprovoznění Pytláckého je tak většina BAV bajkerům přístupná. Uzavřeny nejméně pro letošní rok zůstanou horní část Templářského trailu a celý trail Trpaslík, jejichž špatný technický stav bude vyžadovat zásadnější řešení. Uzavřen je i trail Hájenka, na jehož trase bude až do listopadu probíhat lesní těžba.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín