Pustevny nabídnou závody v koloběžkách, výtěžek pomůže dvěma nemocným chlapcům

21.06.2019 08:36

ZLÍNSKÝ KRAJ – Pro všechny, kdo mají chuť projet se na koloběžce, zazávodit si o hezké ceny, užít si den plný zábavy a zároveň přispět na dobrou věc, je tu akce Lapos Koloběžka cup.
„Kromě Prahy, kde se setkala s velkým ohlasem, se letos uskuteční také na Valašsku na Pustevnách, a to v sobotu 22. června. Záštitu nad ní převzala radní Zlínského kraje pro sociální záležitosti Michaela Blahová,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Tato akce symbolicky podpoří dva chlapce ze dvou měst na různých stranách Pusteven. Jirku (ročník 1999) z Frenštátu pod Radhoštěm a Jakuba (2010) z Rožnova pod Radhoštěm, kteří se potýkají s těžkým postižením. Mezi ně se rozdělí celkový výtěžek ze startovného. Věřím, že tato hezká akce a myšlenka přiláká mnoho účastníků,“ sdělila Michaela Blahová.

„V těchto místech lidé koloběžku využívají hlavně ke sjezdu z Pusteven k hotelu Ráztoka nebo do Rožnova, ale co takhle zkusit to opačným směrem? Přijďte si na Pustevny zajet časovku na koloběžce o délce 2 000 metrů, ukázat co ve vás je a hlavně pomoci dobré věci,“ zve na akci její hlavní organizátor Jan Mazoch, bývalý reprezentant ve skoku na lyžích.

Koloběžka cup na Pustevnách nabídne tři závodní kategorie. Děti do 10 let pojedou 300 metrů, kategorie 11-15 let musí zvládnout 1 000 metrů a kategorie 16 let a starší pojede 2 000 metrů. Těm, kteří koloběžku nemají, bude k závodu bezplatně zapůjčena. Lze si ji na konkrétní jméno zamluvit již při rezervaci a v den konání bude na místě přichystána k závodu.

Pro registrované účastníky pořadatelé připravili několik příjemných překvapení. „Velkým lákadlem pro všechny registrované závodníky bude výjezd lanovkou na Pustevny zdarma a také vstup na nedávno otevřenou stezku v korunách stromů - Stezku Valašku (1+1) s tím, že platba za jednu vstupenku bude v den konání směřována na podporu obou chlapců,“ doplnil Jan Mazoch.

Veškeré informace k závodu najdete na webu www.kolobezka-cup.cz, kde je možno se i online registrovat, případně na Facebooku: https://www.facebook.com/KolobezkaCupPustevny.

Vlastimil Langer
Zdroj: www.kr-zlinsky.cz