První živý koncert z Rožnova, ve Vrátnici zahraje Zbyněk Terner Jam Band

26.04.2020 07:14

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - V Rožnově pod Radhoštěm se ve středu 29. dubna od 20 hodin bude poprvé živě streamovat koncert z klubu Vrátnice. Prvním hostem živého vysílání je Zbyněk Terner Jam band a diváci se mohou těšit na pořádnou dávku swingu, jazzu, ale taky neobvyklého reggae a groove. „Účastníci koncertu se mohou přihlásit pomocí odkazu, který naleznou v den konání akce na webu www.tka.cz nebo facebokovém profilu akce, lidé také mohou dobrovolně přispět na podporu muzikantů zakoupením jedné či více virtuálních vstupenek v hodnotě 50 korun,“ informovala tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Momentální nepříznivá situace donutila organizátory veškerých kulturních akcí plánované aktivity minimálně do konce května zrušit. Například zrušen bez náhrady je letošní ročník festivalu Oupn Ér. Další akce, jako koncert Vojta Dyka nebo přednáška Jiřího Kolbaby na téma Norsko oslava přírody se přesouvají. Organizátoři nyní intenzivně vyjednávají náhradní termíny.
„Situace je těžká, ale nevzdáváme se. Po vzoru větších měst jsme se rozhodli v mezičase uspořádat streamovaný online koncert. Když jsme zvažovali, koho k tomuto kroku přizvat, hned z první ruky nás napadl Zbyněk Terner,“ řekl ředitel kulturní agentury T-klub Jakub Sobotka.

První živé vysílání Zbyněk Terner Jam band se uskuteční ve středu 29. dubna ve 20.00 hodin. Vysílat se bude živě z klubu Vrátnice. Bude to nevídaná akce, výjimečné setkání muzikantů, kteří spolu nehrají každý den.
„Věřím, že to bude koncert plný improvizací. Fanoušci se mohou těšit na swing, jazz, blues ale taky reggae či groove. Sám se chci nechat překvapit, jak to bude celé probíhat,“ dodal Jakub Sobotka. „Diváci se mohou na koncert připojit pomocí streamovací služby, kdy odkaz bude zveřejněn na webu TKA, facebookové stránce a události T-klubu. Každý ‚účastník koncertu‘ může přispět nákupem libovolného množství vstupenek s jednotkovou hodnotou 50 korun. Prodej ‚vstupenek‘ je již spuštěn a bude pokračovat až do 29. května, tudíž je možné přispět ještě měsíc po akci,“ zdůraznila místostarostka Kristýna Kosová.

Zdroj: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm

Foto: T klub – kulturní agentura